KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899265
nr 1389 9265
Per Lindekrantz
(1913-1994), Sverige
Oljemålning, "Höst". Monogramsignerad. Olja på duk, 61x78 cm, yttermått inklusive ram: 65x82 cm
Per Lindekrantz, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1913, död 1994.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:54:57
700 kr
Per Lindekrantz
Läs mer om Per Lindekrantz